مجله اینترنتی ائویمیز | آشپزی - مدل لباس - پزشکی - تکنولوژی

لغو قرارداد خرید اف ۱۶ از اسرائیل، فرصت جدیدی که در اختیار ساب قرار میگیرد
امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
تکنولوژیجنگنده هاسلاح های پیشرفته

لغو قرارداد خرید اف ۱۶ از اسرائیل، فرصت جدیدی که در اختیار ساب قرار میگیرد

لغو قرارداد خرید اف-۱۶ از اسرائیل ، فرصت جدیدی که در اختیار ساب قرار میگیرد

لغو قرارداد خرید اف ۱۶ از اسرائیل، فرصت جدیدی که در اختیار ساب قرار میگیرد

گروه سلاح های پیشرفته مجله اینترنتی ائویمیز : بدنبال عدم موافقت ایالات متحده با قرارداد فروش جنگنده های اف -۱۶ اسرائیلی به کرواسی این قرارداد در مرز لغو قرار گرفته است تا ساب بازهم امیدوار شود.

بدنبال عدم موافقت وزارت دفاع ایالات متحده با قراردداد منعقد شده میان کرواسی و اسرائیل با موضوع خرید ۱۲ فروند از جنگنده های اف -۱۶ مازاد بر نیاز اسراییل ظاهرا راه برای ورود جنگنده های گریپین هموارتر گردید.

این قرارداد پیشتر و بدنبال اعلام نیاز نیروی هوایی کرواسی به خرید ۱۲ فروند جت جنگنده جهت جایگزینی با میگ -۲۱ های قدیمی این کشور قراردادی میان اسرائیل و کرواسی جهت خرید این تعداد از جنگنده های اف-۱۶ مازاد بر نیاز ارتش اسراییل بسته شد.

در برنامه ای که جهت عقد این قرارداد برگزار گردید جنگنده اف -۱۶ اسرائیلی توانست با غلبه بر جنگنده گریپین و از میدان خارج کردن جنگنده سوئدی برنده قرارداد شود

ولی اخیرا و با مخالفت ایالات متحده با این معامله ظاهرا انجام این قرارداد امکانپذیر نیست تا تنها گزینه در دسترس کرواسی گریپین باشد.

ظاهرا ایالات متحده بدلیل تعویض قطعات جنگنده های اف -۱۶ و استفاده گسترده از قطعات ساخت اسرائیل در انها شدیدا عصبانی و با انجام این قرارداد مخالفت نموده
وزارت دفاع کرواسی تا اواسط ماه ژانویه به اسراییل مهلت داد تا بتواند رضایت ایالات متحده را جلب نماید در غیر اینصورت قرارداد را لغو خواهد نمود.

ارزش این قرارداد ۵۰۰ میلیون دلار می‌باشد.

 

همچنین بخوانید:

معرفی و مشخصات تانک چلنجر ۲ + تصاویر

معرفی و مشخصات موشک بالستیک تاکتیکی سوخت جامد لورا

معرفی و مشخصات تانک آبرامز M1-ABRAMS + تصاویر

معرفی کامل و بررسی گوشی هواوی Mate 20 Pro