مجله اینترنتی ائویمیز | آشپزی - مدل لباس - پزشکی - تکنولوژی

بچه بزرگ نکنیم برای حرف مردم | طریقه تربیت فرزند مستقل و مسئولیت پذیر
امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
روانشناسیروانشناسی تربیتی

بچه بزرگ نکنیم برای حرف مردم

بچه بزرگ نکنیم برای حرف مردم

بچه بزرگ نکنیم برای حرف مردم

گروه روانشناسی مجله اینترنتی ائویمیز : بسیاری از پدر و مادرها انگار متوجه نیستن دنیایی که امروز فرزندشون رو توش بزرگ می کنن خیلی متحول شده و خیلی از قواعدی که خودشون باهاش بزرگ شدن الان دیگه اصلا جواب نمیده! بعضی از پدر مادرها استاد گول زدن خودشون هستن و تمام تلاششون جنگیدن با واقعیت های فرزند و دنیای پیش روشونه.

بچه بزرگ نکنیم برای حرف مردم

بچه بزرگ نکنیم برای حرف مردم

به عنوان مثال:
١) قانون میذارن که دختر حتما باید قبل از فلان ساعت شب خونه باشه. احتمالا فکر می کنن که مثلا رابطه جنسی فقط بعد از ١٠ شب اتفاق میوفته! هیچ فکر کردید به خاطر این قانون بی منطق، وقتی فرزندتون برای اینکه قبل از ساعت تعیین شده، باید تو ترافیک به خونه برسه چه اضطرابی رو تحمل می کنه؟

چون با دیر اومدنش شما مضطرب میشید و چهره تون تو هم میره، اون یا باید بهتون کلی دروغ بگه یا باید با کلی ترس و اضطراب خودش رو به خونه برسونه! در هر دو صورت شما بازنده اید. شما روان فرزندتون رو با این شیوه هر روز زخمی تر می کنید چون برای آسایش خودتون، اون رو محدود می کنید و باعث میشین بهترین روزهای زندگیش رو، غرق در اضطراب بگذرونه.

بچه بزرگ نکنیم برای حرف مردمبچه بزرگ نکنیم برای حرف مردم

حکم کردن به فرزندان

بچه بزرگ نکنیم برای حرف مردم

٢) به فرزندتون حکم می کنید همون پوشش و آرایشی رو داشته باشه که شما رو کمتر نگران می کنه. همون پوششی که همرنگ جماعت باشه و کمتر دیده بشه، طوری بگرده که شما رو از قضاوت منفی احتمالی در و همسایه نجات بده ولی احساس بد فرزندتون از سر و وضعش چه اهمیتی داره! شما به فرزندتون یاد میدین که خودش مهم نیست و همیشه طوری زندگی کنه که به چشم نیاد! پس از این فرزند انتظار نداشته باشین که در آینده واسه برجسته شدن و به چشم اومدن تلاش کنه!

 

همچنین بخوانید:

فرزندمان را مسئولیت پذیر به بار بیاوریم

 

بچه بزرگ نکنیم برای حرف مردم

تلاش و تقلای فرزند را نادیده نگیریم.

٣) ازش میخواید بره ریاضی یا تجربی بخونه تا مهندس یا پزشک بشه که نکنه بگن بچه تون هوشش کمه و عقب مونده اس و چه اهمیتی داره که بچه تون دوست داره آرتیست باشه و هنر بخونه یا ورزشکار باشه! حتما مسیر شما رو انتخاب می کنه اما اگر تمام دوران تحصیل با ریتالین و علف و قرص سرپا موند تعجب نکنید! اون تمام تلاشش رو می کنه که ویترینش رو برای شما حفظ کنه که سربلند باشین پیش مردم، گور بابای سلامت خودش.

۴) خدا نکنه گرایش جنسی فرزندتون با کلیشه های جنسی دنیای ذهن شما تطابق نداشته باشه، به جاى پذیرش واقعیتِ فرزندتون، شروع به جنگ و تحقیر و تلاش برای تغییرش می کنین که مبادا از اینکه ازدواج نمی کنه جلوی بقیه آبروتون بره، بیولوژی و گرایش جنسی و رضایت فرزندتون اصلا مهم نیست!

باور بفرمایید هر چی شما پلیس قوی تری باشید بچه هاتون دروغگوهایی زبل تری میشن، اگه می خواین رابطه تون با فرزندتون رو نبازین، به جنگ واقعیت ها نرید.

همچنین بخوانید:

چگونه کودکانمان را بدون داد و فریاد تربیت کنیم

بچه بزرگ نکنیم برای حرف مردم

پلیس فرزند خود نباشیم

 

چند مثال :

ازش میخواید فلان جور تو اینستاکران عکس نذاره ، فلان مدل ننویسه ، فلان استوری رو نذاره ، که مبادا مردم حرف در بیارن. نتیجه اش میشه اینکه پیج فیک بسازه یا شمارو هاید کنه و مدام هم عذاب وجدان داشته باشه از این که شمارو دائم داره میپیچونه!!!

همینکه مردم برای فرزندتون کف میزنن عالیه، چه اهمیتی داره که رابطه شما با فرزندتون بر اساس ترس و تبعیته؟؟؟

بچه بزرگ نکنیم برای حرف مردمبچه بزرگ نکنیم برای حرف مردم

دوست فرزند خود باشیم

فرزندتون ۱۸ سالش شده، شما احازه میدین که به شهر دیگه ای بره و تحصیل بکنه اما اجازه سفر رفتن بهش نمیدین! منطق هم اینه که خطر تهدیدت میکنه، یعنی پدر و مادر هایی که تحمل ابهام رو ندارن و آمدهای مضطرب و نگرانی هستن و بدترین هارا برای آنده های نامعلوم متصورن، به اسم دلسوزی و نگرانی قوانین بی منطقی وضع میکنن که جز خشم و غم چیزی برای فرزندشون نداره.

در دنیای امروز کلا ملاک ها برای ازدواج تغییر کرده ، متقاضیان ازدواج بسیار کم شدن و سن ازدواج بالا رفته و حتی ممکنه طرف دلش نخواد ازدواج کنه ، به همین دلیل دیگه نمیشه به فرزندمون بگیم دوست دختر یا دوست پسر نداشته باشه یا رابطه جنسی برقرار نکنه.

بهتره بعنوان پدر و مادر به جای پاک کردن اصل موضوع بهشون آموزش بدیم که چطور رابطه امنی داشته باشن.

مطمئن باشین اینکه فرزندتون تمایلی به ازدواج نداره به دلیل بی کفایتی شما نیست و به معنی بی ثمره بودن زندگی شما هم نیست. صرفا یه انتخابه و محصول زمانه ای است که فرزندتون داره در اون زیست میکنه. اون مردمی که انقدر نگران حرفشون هستین دقیقا درگیر همین ماجراها هستن.

منبع: تیم روانپزشکی اورگانیک مایندد
#مهشید_ابارشی

 

بچه بزرگ نکنیم برای حرف مردم