مجله اینترنتی ائویمیز | آشپزی - مدل لباس - پزشکی - تکنولوژی

مرگ زودرس با رژیم غذایی اشتباه
امروز : پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
پزشکیسلامت

مرگ زودرس با رژیم غذایی اشتباه

Weshouldnotremoveallfatsfromthediet - مرگ زودرس با رژیم غذایی اشتباه

گروه پزشکی مجله اینترنتی ائویمیز :محققین با دنبال کردن روال زندگی ۱۵۴۰۰ نفر آمریکایی در طول ۲۵ سال تاثیر حذف یا کم کردن کربوهیدرات در رژیم غذایی درطولانی مدت را بررسی کردند و متوجه شدند که مصرف متعادل کربوهیدرات طول عمر افراد را تا ۴ سال افزایش می دهد

رژیم کم کربوهیدرات منجر به مرگ زودرس می شود

بر اساس مطالعه منتشر شده در The Lancet، رژیم کم کربوهیدرات مثل رژیم کتو ممکن است برای کاهش وزن فوق العاده باشد ولی برای طول عمر مفید نیست.

محققین با دنبال کردن روال زندگی ۱۵۴۰۰ نفر آمریکایی در طول ۲۵ سال تاثیر حذف یا کم کردن کربوهیدرات در رژیم غذایی درطولانی مدت را بررسی کردند و متوجه شدند که مصرف متعادل کربوهیدرات طول عمر افراد را تا ۴ سال افزایش می دهد.

محققان معتقدند افرادی که رژیم های کم کربوهیدرات مصرف می کنند ممکن است زودتر دچار سرطان شوند زیرا آن ها به اندازه کافی میوه، سبزیجات و غلات کامل مصرف نمی کنند و گوشت بیشتری مصرف می کنند که خطر سرطان و مرگ زودرس را افزایش می دهد.

گوشت،باربیکیو

محققین مقدار مصرف کربوهیدرات را به این شکل طبقه بندی کردند:

افرادی که کربوهیدرات کمی مصرف می کنند = رژیم غذایی آنها کمتر از ۴۰% کربوهیدرات است.

افرادی که به صورت متعادل کربوهیدرات مصرف می کنند = رژیم غذای آن ها بیش تر از ۵۰% کربوهیدرات است.

افرادی که کربوهیدرات زیادی مصرف می کنند = رژیم غذایی آن ها بیش تر از ۷۰% کربوهیدرات است.

بعد از ۲۵ سال محققین با آنالیز داده ها متوجه شدند افرادی که به صورت متعادل کربوهیدرات مصرف می کنند عمری طولانی تر دارند.

البته باید بدانید که همه رژیم های کربوهیدرات منجر به مرگ زودرس نمی شوند. در این مطالعه افرادی که پروتئین و چربی رژیم غذایی خود را به جای حیوانات از گیاهان بدست می آوردند دچار مرگ زودرس نمی شدند.