مجله اینترنتی ائویمیز | آشپزی - مدل لباس - پزشکی - تکنولوژی

طرز تهیه کافه گلاسه در خانه - مجله اینترنتی ائویمیز | آشپزی - مدل لباس - پزشکی - تکنولوژی
امروز : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷
آشپزیانواع دسر

طرز تهیه کافه گلاسه در خانه

152961 489 - طرز تهیه کافه گلاسه در خانه

طرز تهیه کافه گلاسه در خانه

 

گروه آشپزی مجله اینترنتی ائویمیز :تهیه کافه گلاسه در خانه با استفاده از حداقل مواد ممکن امکان پذیر است و می توان در سریع ترین زمان، یک نوشیدنی خنک و دلچسب برای فصل گرما تهیه کرد. در این مطلب شما را با آموزش تصویری و مرحله به مرحله طرز تهیه کافه گلاسه آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تهیه کافه گلاسه در خانه
کافه گلاسه یک نوشیدنی ساده‌ای است که خیلی سریع آماده می‌شود. شما با ترکیب قهوه فوری یا قهوه تازه، یک شیرین کننده و کمی یخ، می‌توانید یک نوشیدنی غلیظ خوشمزه و خنک درست کنید و در یک روز گرم تابستانی از خوردن آن لذت ببرید.

تهیه کافه گلاسه

مواد لازم
قهوه سرد ۱٫۵ فنجان
شیر ۱/۲ فنجان
شکر ۲ قاشق غذاخوری
یخ ۱٫۵ فنجان
شکلات چیپسی ۱/۳ فنجان
عصاره وانیل ۱/۸ قاشق چایخوری

مرحله اول:

قهوه را آماده کنید. برای تهیه کافه گلاسه، حدود ۱.۵ فنجان قهوه دم کرده نیاز دارید. برای این منظور می‌توانید از قهوه تازه یا قهوه فوری استفاده کنید. قهوه تازه دارای طعم شیرین و متمایزیست که ممکن است در قهوه فوری نباشد. قهوه فوری به قهوه‌ای گفته می‌شود که معمولا با انجماد خشک می‌شود و زمانی که قهوه تازه در دسترس نباشد مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای تهیه قهوه دم کرده با استفاده از قهوه فوری:
  • ۴ قاشق غذاخوری پودر قهوه فوری را در ظرفی بریزید.پودر قهوه
  • ۱.۵ فنجان آب جوش به آن اضافه کنید.افزودن آب جوش

همچنین می‌توانید “قهوه دم کشیده سرد” را از شب قبل درست کنید. قهوه‌ی دم کشیده‌ی سرد قهوه‌ای است که در دمای اطاق و یا دمای خنک برای چندین ساعت دم کشیده باشد. معمول‌ترین زمان لازم برای دم کشیدن تحت چنین شرایطی بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت است که می‌تواند بیشتر نیز ادامه پیدا کند. نتیجه‌ی حاصل از این روند معمولا محصولی غلیظ است که در ادامه با استفاده از آب به غلظت مورد نظر رسانده می‌شود. برای تهیه قهوه دم کشیده سرد:

  • ۱ فنجان دانه‌ی قهوه را به یک کاسه بزرگی اضافه کنید و ۴ فنجان آب سرد روی آن بریزید.
  • قهوه و آب را هم بزنید تا مخلوط شوند و سپس مخلوط را به مدت ۱۲ ساعت در یخچال قرار دهید.
  • کاسه را از یخچال خارج کنید و یک صافی روی کاسه دیگری قرار دهید. به آرامی قهوه را روی صافی ریخته و اجازه دهید مایع از صافی بگذرد.
  • قهوه حاصل بسیار غلیظ است و می‌توانید آن را به نسبت ۱ به ۲ یا ۱ به ۳ با آب مخلوط کنید تا رقیق شود.
مرحله دوم:

در حالی که قهوه هنوز داغ است ۲ قاشق غذاخوری شکر یا عسل به آن اضافه کنید، گرم بودن قهوه باعث می‌شود شکر یا عسل سریعتر در آن حل شود.

افزودن شکر
در مورد قهوه دم کشیده سرد هم شکر یا عسل را اضافه کرده و هم بزنید تا در آن حل شود.

قهوه دم کشیده سرد

مرحله سوم:

اگر از قهوه دم کرده گرم استفاده می‌کنید، آن را سرد کنید. برای این منظور، قهوه را در ظرف مخصوص یخ ریخته و در فریزر قرار دهید تا یخ بزند. این روش چند ساعت طول می‌کشد، ولی یک نوشیدنی غلیظ با طعم و مزه قوی حاصل می‌شود، زیرا نیازی به اضافه کردن یخ نیست. اگر از قهوه دم کشیده سرد استفاده می‌کنید، برای سرد کردن آن می‌توانید قهوه را در یک ظرف پهن و کم عمق ریخته و به مدت ۲۰ دقیقه در فریزر قرار دهید تا یخ بزند.

مرحله چهارم:

قهوه سرد را در مخلوط کن ریخته و ۱/۲ فنجان شیر به آن اضافه کنید. می‌توانید از شیر ساده یا شیر سویا، شیر بادام یا هر شیری با طعم دلخواه استفاده کنید.

افزودن شیر
مرحله پنجم:
اگر تمایل دارید نوشیدنی شما رقیق‌تر باشد کمی یخ به مخلوط کن اضافه کنید.افزودن یخ
مرحله ششم:
۱/۳ فنجان شکلات چیپسی اضافه کنید.

افزودن شکلات
مرحله هفتم:
۱/۸ قاشق چایخوری عصاره وانیل به مخلوط کن اضافه کنید.

افزودن وانیل
مرحله نهم:
مخلوط کن را روشن کنید تا مخلوط یکنواخت و صافی به دست آید.

مخلوط کردن مواد

مرحله دهم:
کمی شکلات را به روش بن ماری ذوب کرده و در لیوان‌های بلندی که از چند دقیقه قبل در فریزر قرار داده اید، بریزید. شکلات را در لیوان‌ها بچرخانید، سپس لیوان‌ها را با مخلوط قهوه پر کنید و روی آن کمی خامه فرم گرفته (خامه قنادی) یا بستنی وانیلی بریزید. کافه گلاسه را به صورت سرد میل کنید.
منبع: ستاره
همچنین بخوانید: